Den POLICIE na Kuksu

16.05.2016 17:08

Při příležitosti 25. výročí založení Policie České republiky Vás zveme na DEN S RÁLOVÉHRADECKOU POLICIÍ, který se koná 21.5. od 10 do 18 hodin v Hospitalu Kuks. 

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje pro Vás chystá ukázku policejní práce jak při dynamických ukázkách tak i statických. Uvidíte zásah proti nebezpečnému pachateli zásahovou jednotkou, vytlačení davu fanoušků pořádkovou jednotkou, použití policejních psů při dopadení pachatele či vyhledávání výbušnin nebo drog. Na místě ukážeme téměř veškerou techniku - počínaje stříkačem, schengenbusem, novými vozidly jako Škoda Superb, která se používá na dálnici, Passat, Amarok, či čtyřkolka, motorky  a konče policejním člunem. Na akci jsou pozvané i policejní složky s celorepublikovou působností jako Letecká služba, která přiletí vrtulníkem, Národní protidrogová centrála, u které se dovíte něco o drogách a kolegové z pardubického letiště, kteří se představí s prací letištního pyrotechnika či odstřelovače.

V doprovodném programu si vyzkoušíte trenažér auta a motorky, simulátor nárazu, účinost reflexních doplňků. Dozvíte se, jak se dává první pomoc či jak žít zdravě. Pro děti je připraven skákací hrad a malování na obličej.
Organizační upozornění: Pro návštěvníky je uzavřeno horní parkoviště u Hospitalu. Možnost zaparkování je pouze v obci Kuks.